DXM - FAQ ver. Beta (by Texas Ranger)

przykładowy opis

DXM - FAQ ver. Beta (by Texas Ranger)

Postprzez Texas Ranger 26 wrz 2008, o 14:35

1. FAQ ten ma na celu zebranie w jedną całość, doświadczeń i przemyśleń, na temat DXM. (charakter czysto informacyjny)

2. Czym jest DXM? - Jest to substancja chemiczna, występująca w kilku lekach, dostępnych bez recepty, jednak godne polecenia są tylko dwa z nich - Acodin i Tussidex

3. Jakie właściwości medyczne posiada DXM? - DXM (w medycynie znane jako dekstrometorfan), jest lekiem hamującym odruch kaszlu.

4. Jakie właściwości poza medyczne posiada DXM? - Otóż dekstrometorfan w zależności od zażytej dawki (liczonej najczęściej w miligramach), powoduje efekty psychodeliczne (pozwolę sobie na stwierdzenie, że przy odpowiednio sporej dawce, DXM przypomina "symulator schizofrenii". Są 4 poziomy doświadczeń, tak zwane plateu.

5. Jak wygląda trip po DXM? - Wszystko jest moim zdaniem zależne od człowieka (od jego samopopoczucia fizycznego, psychicznego), ale postaram się krótko opisać efekty od 1 - 4 plateu.
1plateu - Delikatne efekty stymulujące (pobudzenie), czasami zdarza się coś w stylu brzęczenia w uszach.

2 plateu - Jest podobne do stanu upojenia alkoholowego, z dodatkowymi efektami, np spore problemy z chodzeniem.

3 plateu - Efekty są bardzo zbliżone do działania ketaminy.

4 plateu - Przypominaja działanie dysocjantów, w dużych ilościach.


6. Podstawowe informacje na temat zażycia DXM (czyli jak się za to zabrać?) - Więc po pierwsze, należy nie zaczynać od dawek większych niż 450 mg(1 opakowanie Acodinu, tudzież Tussidexu), poprzedzając to należy zrobić próbę uczuleniową, tzn bierzemy dawkę 90 mg (Acodin - 6 tabletek, Tussidex - 3 tabletki), jeżeli podczas następnych 6 godzin wystąpi swędzenie, lub zaczerwienienia skóry, to oznaka że DXM nie jest dla Nas, i należy go wtedy odstawić (jeśli szanujecie swoje zdrowie), i to chyba tyle z podstawowych ostrzeżeń :)

7. Jak wyliczyć mg/kg ciała? - Otóż uważam, że nie ma sensu się tutaj rozpisywać, bo powstało wiele fajnych "kalkulatorów DXM" dzięki którym wystarczy że wpiszemy ile ważymy, i ile tabletek Acodinu / Tussidexu chcemy zażyć, i wychodzi od razu gotowy wynik z mg/kg ciała, oraz które plateu osiągniemy po wybranej dawce. najbardziej polecam stosowanie tego kalkulatora : http://www.myjavaserver.com/~gambit/calc.html

8. Czy DXM jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia? - z punktu widzenia medycznego, nie jest specjalnie szkodliwy, ani toksyczny dla organizmu człowieka, jednak podczas zażywania zbyt dużych dawek (często), mogą pojawić się komplikacje typu :
- Mdłości
- Wymioty
- Zmiany skórne
- Depresja i psychiczne uzależnienie


9. Jak często można używać DXM? - Nie ma jak dla mnie określonej zasady, ale proponowałbym robić przerwy koło 3 tygodni (jeżeli zależy Nam na tym by tolerancja zbyt szybko nie wzrastała).

10. Czego nie można łączyć z DXM?
- Nigdy nie bierz DXM z żadnym z leków iMAO
- Nigdy nie mieszaj DXM, z lekami mającymi w swoim składzie paracetamol (szkoda wątroby)
- Nie łącz DXM z lekami SSRi (Sertralina)
- Nie mieszaj DXM z MDMA, oraz Tramadolem, oraz Nie bierz DXM, jeżeli jesteś podczas kuracji antydepresantami (neuroleptykami) - gdyż zwiększyło by to możliwość wystąpienia tzw "zespołu serotoninowego"


11. Czy DXM jest środkiem miłym łatwym i przyjemnym? - Więc tutaj sprawa się ma tak, że 1/3 osób, które spróbowały DXM uważają, że podoba im się ten środek, i na jednym razie na pewno nie zakończą
1/3 uznała że DXM już nie mają zamiaru więcej razy próbować
1/3 osób uznała, że nie odczuła większej przyjemności po DXM, i są obojętni w stosunku do tej substancji.


12. Czy pozamedyczne używanie DXM jest legalne? - Niby są odpowiednie prawa, że używanie niezgodne z ulotką , jest przestępstwem, jednak nie ma się czym martwić, nie znam żadnego przypadku, po którym by kogoś obciążyli jakąkolwiek karą za posiadanie DXM.

13. Nadużywanie DXM - Myślę, że wystarczy tutaj napisać, że podczas częstego nadużywania DXM, może wystąpić nieodwracalne uszkodzenie mózgu

14. Co zrobić, żeby tolerancja opadła? - Niestety, na razie nie ma żadnych udowodnionych sposobów na to aby przyspieszyć spadek tolerancji, najlepiej jest zrobić kilkumiesięczną przerwę, i wszystko powinno wrócić do normy
Avatar użytkownika
Texas Ranger
Administrator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 13:09
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Twój przykładowy dział


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron